GÜRSAŞ ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş.

ÖDÜNSÜZ KALİTE... KAYGISIZ GELECEK...

Bugünlerimize ulaşmak için çıktığımız yol, 40 yıl önce gerçekleşmesini istediğimiz bir hayal ile başladı. 60 m²’lik basit bir atölyeden 6.000 m²’lik bir fabrika yapılanmasına dönüşüm hiç kolay olmamakla birlikte, inanç ve azmimizin en net göstergesi olmuştur. İş hayatına sermayesiz başlamış bir firma olarak, emeğimizin karşılığı olan kazancımızı yatırıma dönüştürmek uzun senelerimizi aldı.

Şahıs firması olarak "GÜRSAŞ GENEL ÜRETİM SANAYİ" unvanı ile 1980 yılı sonunda kurulan firmamız başlangıçta unvanına uygun olarak değişik konularda üretimler yapmıştır. Daha sonrasında yerel endüstriyel üretimin ülke ekonomisindeki payının büyümesiyle birlikte, endüstriyel elektroniğin ihtiyaç duyduğu cihazların dış görünümlerini oluşturan kutuların üretimine başlanmış, müşterilerimize kısa sürede sadece ürün temelli üretim değil proje bazlı çözüm ortaklığı da sunulmuştur.

GÜRSAŞ, 1993 yılında Limited Şirket statüsüne geçerek, yatırım sürecine girmiş ve kalifiye işgücüne verdiği önemi artırıp donanımlı bir ekip haline gelmiştir. Elektronik Cihaz Kutuları Dizayn ve Üretimi konusunda adeta kendi teknolojisini yaratarak, gelişen piyasa koşullarını ve teknolojik yenilikler çerçevesinde bünyesine kattığı modern sac işleme makinaları ( CNC Optik Lazer Kesim, CNC PunchPress, CNC AbkantPress vb.) ile üretim yeteneklerini ve kapasitesini artırmıştır.

2000 yılından itibaren Telekom Projeleri için geliştirilmiş Outdoor kabinleri tasarlayarak; Türk Telekom'un kendi ihtiyaçlarına uygun yüksek kaliteli ürünler yaptık. Daha önce yurtdışından ithal edilen bu ürünlerin, ülkemizde başarılı bir biçimde üretimini gerçekleştirerek; ülkemiz ekonomisine önemli bir katkı sağladık.

2006 yılından itibaren Milgem Projesi çerçevesinde; Tank Çıkarma Gemisi için özel bir tasarım ile Kontrol Kumanda Masaları üretilerek, teslim edilmiştir. Bu sayede, askeri standartlarda, Donanmamızın ihtiyaçlarına uygun yerli tasarım ile, sözkonusu projelerde yerli katkı payının daha da arttırılması konusunda destek sağlanmıştır.

Sağlık sektörüne yönelik olarak, özel tasarımlı akıllı ilaç yönetim sistemleri üretilerek; hastane otomasyonu konusunda ekonomik bir yerli çözüm sağlanmıştır.

Yeni nesil Dijital Bankacılık çözümlerine yönelik inovatif bir tasırım gerçekleştirilerek; bu alanda öncü bir rol üstlenilmiştir.

Uluslararası birçok Firma'nın  tedarikçisi olarak; Yurtdışı projelerinde ihtiyaçlarına uygun ürünler üretip, teslim ederek, ülkemizin ihracat imkanlarına katkıda bulunulmuştur.

Kurumsal yapısının temel ilkelerinden birini oluşturan Toplam Kalite anlayışını çalışanları ile paylaşan GÜRSAŞ bugünlerdeki başarısını, piyasadaki yüksek etik değerler anlayışını sonuna kadar savunmasına borçludur.